Svět automobilů jde stále kupředu, a to sedmimílovými kroky. Bohužel mnohé automobilky chtějí být tak daleko před ostatními, že odvádí nekvalitní práci. Například automobilka Tesla. Dnes se jedná o jednu z nejinovativnějších automobilek na světě, i přesto bojuje s problémy. V nedávné době se ukázalo, že její vozy s automatickým řízením neumí udržet řidiče ve střehu. I když existují systémy sledování pohybů očí, v automobilech značky Tesla z nějakého důvodu nefungují.
Automatické řízení je jistě skvělý pokrok, který jsme udělali. Jenže i tato inovace má své mouchy. Řidiči s automobily, které řídí samy, si myslí, že mohou při cestě usnout nebo že nemusí kontrolovat vozovku, jenže to tak není. Řidiči musí být v pozoru a připraveni, kdyby se náhodou něco stalo. Musí se věnovat jízdě, i když automobil řídí zcela sám.
Mnozí řidiči si však vozy s automatickým řízením pořizují právě proto, aby se řízení nemuseli věnovat. Jenže díky nepozornosti a díky zkolabování systému automatického řízení pak vzniká velké množství nehod. Automobilky vyrábějící vozy a automatickým řízení se tak musí postarat i o to, aby řidič za jízdy neusnul a aby byl stále ve střehu. Jenže například zmiňovaná automobilka Tesla to nijak neřeší.
Proč zabezpečení Tesly nefungují?
Jak jsme zmínili, i Tesla má ve svých vozech zabudované systémy, které sledují pohyb očí řidiče. Jenže se nedávno zjistilo, že i přesto řidiči spí na sklopeném sedadle. Proč tedy zabezpečení nefunguje?
Funguje, ale je nedokonalé
Je nutné zmínit, že zabezpečení funguje, ovšem je vytvořeno pro opice, ne pro lidi. Zabezpečení, které má Tesla ve svých automobilech, se dá lehce obejít či takzvaně „oblafnout“. Pokud budete mít chvilku času, projděte si internet. Najdete mnoho videí či návodů na to, jak zabezpečení v automobilech Tesla obejít. Například když do volantu zastrčíte pomeranč, vytvoříte zdání, že řidič má stále své ruce na volantu.