Chováte andulku? A víte o ní všechno?

Chov ptactva se stává stále více oblíbeným koníčkem. Lidé se zkrátka vracejí ke svým kořenům a k tomu, co bylo oblíbené a populární kdysi. Takový chov ptactva se řadí k vůbec nejstarším koníčkům na světě, lidé mu opět po letech dochází na chuť. Zatímco v minulosti se chovali hlavně holubi, kterým se stloukly menší holubníky, dnes se dává přednost exotickým papouškům. 

Pod slovem “papoušek” si člověk nejdříve vybaví velkého barevného papouška, kterého vídává ve filmech nebo v zoologických zahradách. Je však třeba si uvědomit, že chovat papouška Ara nebo podobně velkého okřídleného ptáka je nadmíru náročné a nákladné. Raději se zaměřte na menší a méně náročné papoušky, pokud je tedy chcete chovat. 

K doporučovaným papouškům patří klasická šedá korela se žlutým chocholem nebo také papoušek vlnkovaný, kterého můžete znát také pod označením andulka. 

Chováme andulky

Právě andulky se řadí k nejčastěji chovaným papouškům u nás. Jedná se o společenské, barevné a nenáročné ptáky, možná proto jsou tak atraktivní. Lidé je chovají hlavně pro jejich inteligenci. Jsou schopné se naučit mluvit. I když je pravdou, že ne všechny andulky to mají v krvi. Zatímco některé se naučí mluvit po dvou týdnech, jiné se to učí celý život, a přesto se to nenaučí. 

O andulkách se ví, že je lze snadno ochočit a že jsou velice otužilé. Důvodem je jejich původ. Pochází z daleké Austrálie, která je známá tím, že zde značně kolísají teploty. Kolísající teploty mají opravdu velký vliv na jejich otužilost. 

Co andulky vyžadují

Jak jsme zmínili, jedná se o nenáročné papoušky, kteří ke svému spokojenému životu potřebují jen vhodné krmivo a každý den měněnou vodu. Doporučujeme andulky ubytovat v ptačích klecích nebo ve venkovních voliérách, které si postavíte ze stavebnice Aluhobby. Je opravdu velká zábava dávat dohromady hliníkové profily a další součástky dle jednoduchého návodu. Vrátíte se opět do dětství!